CeccotiCollezioni

CeccotiCollezioni

WEBSITE / www.ceccotticollezioni.it


MODERNÍ VÝZNAM - jednotlivá písmena abecedy,
každé písmeno jako znak nic neznamená, teprve když se písmena spojí do slov a vět, dávají smysl a znamenají něco konkrétního. Stejně jako slovo je posloupnost prvků, které čerpají z určitých pocitů a odhalují obrovskou moc, stejně tak jsme navrhli kolekci MODERNÍ VÝZNAM mícháním různých znaků, prvků a stylů, někdy i diametrálně odlišných, v jeden smysluplný celek. Vznikly tak velmi silné unikátní předměty použitelné za jakéhokoli režimu. Zdánlivě nesrovnatelné kusy, které ale vytvářejí velmi moderní atmosféru jen proto, že jsou.

< >

Nečekaně dobře "mohou žít spolu". Vyzařují silné podněty, volně odkazují k různým dobám a místům, kombinují minulost i současnost, minimalismus a kontaminaci, bohatství i chudobu, formu a hmotu, design a reinterpretaci paměti. Collezione Ceccotti ukazuje dům, který je vyroben z položek, které mají osobnost moderních starožitností a jako každý dům moderní starožitnosti zdobí, korespondují spolu i položky, které pocházejí z různých filozofií. Historie odkazuje na jeden celek, který je hluboce intenzivní a mocně unikátní. Dřevěné předměty jsou v harmonii s rozsahem Ceccotti Collezioni, stejně jako nábytek s jinými materiály, v nichž dřevo není nikde vidět.

Sdílíme stejný přístup a stejnou vášeň pro kvalitní ruční práci. Máme i položky, které stejně jako moderní starožitnosti nejsou pro každého a je třeba si je zamilovat a odměnit majitele radostí z vlastnění a použití. Mírný luxus vůbec není nepříjemný, je daleko od jakékoli nabubřelé ukázky statutu bohatství a formalismu. Kvalitní ruční práce opravdových italských produktů, ve kterých má manuální dovednost ještě
smysl, je stále důležitá. Mistrovsky konstruktivní schopnosti Ceccotti Collezioni,které závistivě ocenil Franco Ceccotti, odpovídá filozofii pěti mezinárodních designérů, každý jedinečný svou silnou osobností, v rámci projektu koordinace Massimo Castagna. Tato kolekce může mít romantické, vizionářské sny, může být velmi vzdálená "trhu" průmyslových výrobků a stylistickému dodržování norem, ale tento "sen" bychom chtěli žít v našem domě a to je to, co věříme, že je pravdivý výraz luxusu.

ICS WORK - lidská duše je věčně rozkročená mezi dvěma extrémy, dva protichůdné póly, které působí po celou dobu pohybu v nemilosrdné přitažlivosti a odpor při hledání stability a rovnováhy. Jako naše duše jsou objekty, které obývají naše domovy, jsou zrcadlem našeho „já“ a odrážejí hledání rovnováhy. Starověký a moderní, paměť a vyhlídky, přírodní a geometrické, tradice a současnost, nic z toho nás nezklame a dává nám stabilitu a jistotu.

Zdá se, že návrh zrcadlí skok dopředu jako zrcadlo měnící se časem podle neustále se vyvíjející kultury, jehož skutečné hodnoty možná můžeme plně ocenit i dnes. Velký luxus a elegance, která interpretuje a poukazuje na umění prvků s kulturou designu.

STORICA INTERNATIONAL - to, co je nadčasové, je vždy něčím vzácné. Z mnoha produktů, které byly navrženy a vyrobeny v posledním desetiletí, ne všechny jsou stále v našich domovech, jen velmi málo z nich udrželo svoji hodnotu, sílu a svěžest. Nadčasový design jde ruku v ruce s módou, vkusem, stylem, krásou a současností. Tyto mimořádné myšlenky sdílejí nadšení, věnují pozornost instinktu srdce, citlivě překonávají a odmítají vše minulé i současné nebo budoucí, zapomínají na čas a zároveň dbají něčí přání. Storica a mezinárodní sbírky jsou plody této velké vášně, nábytek a předměty navržené a vyrobené v letech 1988 – 2008 stále patří mezi bezkonkurenční ikony Ceccotti Collezioni a je to již více než dvacet let,co se rozhodli oživit nejkrásnější domy na světě a odhalují a obnovují jejich mimořádnou současnost a modernost den co den. Cítíme vášeň a odvahu spoléhat se na své vlastní srdce místo na argumenty "trhu", vášeň při formování masivního dřeva bez pomoci a podpory trojrozměrné nebo "číslicově řízené" technologie, stavění nábytku tradičním způsobem, to znamená rukama a myslí. Překvapují nás stále nové formy, které v nás budí vášeň, třebaže jsou často v rozporu s pravidly statiky. Design je často tak složitý, že je pravým opakem průmyslové výroby, předměty mají velký mimořádný charakter, jsou nekompromisně, snové a zároveň jakoby nemožné. Hmatové a vibrační vášně sdílí všichni lidé na celém světě, všichni ti, kteří jsou doma rádi obklopeni mimořádnými a originálními výrobky, jež jsou produktem toho nejlepšího z italského řemesla. Vášeň je neviditelnou nití a je osobním a intelektuálním poutem, které spojuje a je společné pro vyhledávání a práci designérů Franca Ceccotti a všech těch lidí, kteří vložili své srdce do Ceccotti Collezioni.

Designeři

Andre Dubreuil, Yuni Ahn, Gabriele e Oscar Buratti, Massimo Castagna, Vincenzo de Cotiis, Roberto Lazzeroni