Cassina

Cassina

WEBSITE / www.cassina.com


Vysoce kvalitní, spolehlivé a trvanlivé výrobky s neúnavným
důrazem na detail a přísné dodržování termínů, to jsou vlastnosti,
kterými se vyznačují výrobky Cassina od doby, kdy byla firma
v roce 1927 založena.

Tyto vlastnosti, typické pro tradici řemesla, zrají s odstupem času,
a to i v padesátých letech, kdy se svět výroby nábytku rozrostl o
nový rozměr v podobě revolučních návrhů. Tato kombinace antického
umění s moderními průmyslovými procesy tak umožnil Cassina dosáhnout vysokou úroveň ve výrobě křesel, pohovek, židlí, stolů, postelí i jednotlivých částí, a že každý kus může být považován za unikátní.

Přítomnost velkého množství příkladů výroby Cassina v muzeích, galeriích, kulturních centrech a v domech po celém světě jen potvrzuje tuto pověst. S ohledem na současnou filozofii designu, Cassina produkce byla ve své době vždy o krok napřed - výrobky byly vytvořeny kombinací praktičnosti s nejnovějšími poznatky současné technické know-how. V polovině 60. let viděl Cassina vystavovat "Cassina I Maestri" kolekce po boku své současné výroby. Tato výstava se ukázala být mezníkem nejen pro italský ale i mezinárodní design.

Designeři

Franco Albini, Erik Gunnar Asplund, Le Corbusier, Charles Rennie Mackintosh, Charlotte Perriand, Gerrit Thomas Rietveld, Frank Lloyd Wright, Mario Bellini, Jean Louis Berthet, Andrea Branzi, Paolo Deganello, Piero De Martini, Rodolfo Dordoni, Gianfranco Frattini, Cuno Frommherz, Konstantin Grcic, Markus Jehs and Jürgen Laub, Patrick Jouin, Toshiyuki Kita, Piero Lissoni, Vico Magistretti, Jean Marie Massaud, Gaetano Pesce, Gio Ponti, Philippe Starck, Theodore Waddell, Hannes Wettstein.